Rifle, Kalhoty

Kalhoty pro holky

Nejpěknější rifličky, u Angláčka vždycičky! ;-)

V krásných a pohodlných riflích, lacláčích, nebo zateplených jeansech od H&M, Nutmeg, F&F, GAP nebo Matalan se bude vaše princezna cítit vždy velice pohodlně. Vy máte možnost vybrat jí pro každou příležitost ten nejvhodnější model. Jeansy se perfektně hodí do města nebo na cestu...

Kalhoty pro holky

Nejpěknější rifličky, u Angláčka vždycičky! ;-)

V krásných a pohodlných riflích, lacláčích, nebo zateplených jeansech od H&M, Nutmeg, F&F, GAP nebo Matalan se bude vaše princezna cítit vždy velice pohodlně. Vy máte možnost vybrat jí pro každou příležitost ten nejvhodnější model. Jeansy se perfektně hodí do města nebo na cestu do školky, pláťáky s laclem pak odpoledne na prolézačky a pokud vyrazíte na dovolenou, v letadle jsou zaručeně nejlepší lehké pláťáky a kalhoty z biobavlny. Její outfit může stylově doplňovat propínací svetřík do města, na hřiště pak sportovní mikina a do divadla třeba černé bolerko.

Nepodceňujte výběr správné velikosti!

Pro pohodlí vašeho dítěte je rovněž důležitá správná volba velikosti oblečení. Jistě to znáte sami. Pokud zalovíte hluboko ve vaší skříni a vezmete si na sebe nějaký kousek oblečení o pár čísel menší, nedá se to vydržet. Připadáte si jako jitrnice. Všechno vás tlačí a švy se vám zařezávají po celém těle. Na druhou stranu, ve větším oblečku plavete, kalhoty vám padají, tričko sjíždí z ramen. Taky nic příjemného. Nic v čem chcete trávit celý den. Úplně stejné pocity má z takového oblečení i vaše dítě. Aby jste se lépe orientovali v tom, jakou velikost vaše dítě potřebuje, připravili jsme pro vás tabulku dětských velikostí zde (Dětské velikosti tabulka).

Najděte ty správné kalhoty!

Stejně jako na celém našem shopu je i v kategorii kalhoty pro holky k dispozici velice praktický nástroj "Filtr produktů". Nachází se v levém sloupci vedle tohoto textu. Tento nástroj vám pomůže při hledání nejvhodnějších kalhot. Dejme tomu, že hledáte značkové fialové kalhoty Next ve velikosti 62. Není potřeba moc utrácet. Do kalhot hodláte investovat maximálně 100 korun.Začnete tedy tím, že z roletkového menu vyberete správnou velikost od 48 do 170. V našem případě vybereme 62. Pokračujeme výběrem značky. V zaškrtávacím menu můžeme vybra třeba "F&F", "Disney" nebo "John Lewis". My zaškrtneme "Next". Další parametr našeho výběru je barva. Volíme "Fialová". Poslední kritérium které nás zajímá je maximální cena. Pro stanovení cenové hladiny oblečení slouží lišta s posuvnými jezdci. Posuvníkem zleva doprava nastavujeme minimální cenu a druhým, zprava doleva cenu maximální. My tedy posunujeme jezdcem zprava doleva až na hodnotu 100,- Kč. Nastavením maximální ceny jsme dokončili zadávání všech parametrů. Oblečení odpovídající nastaveným hodnotám je nyní zobrazeno dole pod tímto textem.

Co nám říká Wikipedie o kalhotech?

Typy kalhot
Kalhoty jsou oblékány až k bokům a pasu, mohou držet samovolně nebo být staženy páskem přes pas nebo mohou být drženy kšandami.

  • Krátké kalhoty – krátké kalhoty lidově zvané též „kraťasy“, které obě nohy úplně nebo částečně odkrývají.
  • Sportovní kalhoty – speciální druhy kalhot se používají i pro některé druhy sportu, např. na golf se používají tzv. „golfky“, na jezdecké sporty „rajtky“.
  • Legíny jsou dalším typem kalhot. Jsou vyrobeny z pružné látky (lycry nebo pletené bavlny) a nohy pevně obepínají.

Střihy kalhot

  • Rovný střih (Straight Fit) – kalhoty rovného střihu nohavice nejsou obtažené, ale ani zbytečně volné.
  • Zeštíhlující střih (Slim Fit) – kalhoty s úzkým, rovným střihem nohavic.
  • Skinny střih – kalhoty s velmi úzkými nohavicemi, které obepínají kůži. Tento střih opticky prodlužuje postavu.
  • Boot cut střih – kalhoty s nohavicemi, které se pod koleny mírně rozšiřují. Díky tomu padnou každému typu postavy.

Terminologie
Slovo kalhoty (slangově kaťata, gatě) se začalo šířit od 16. století a pochází z italského caligote, tehdy vznikly české kalioty, galihoty a kalihoty. Dříve se kalhoty označovaly slovem poctivice, dnes se nazývají ovšem nářečně také gatě nebo kaťata, toto slovo pochází ze staroslověnského slova hacě nebo hácě, toto slovo znamenalo něco jako krátké spodní kalhoty.

Poznámka: Jen málo českých slov se rozšířilo tak jako slovo kalhoty. V šedesátých letech byly do bývalého Sovětského svazu vyváženy punčocháče. Díky „české“ ruštině pracovníka zahraničního obchodu byl název zboží „punčochové kalhotky“ převeden do ruštiny jako „kolgotky“ (колготки) a v ruštině se prosadil.

Historie
Nejstarší doklady o používání kalhot lze nalézt u kočovných euroasijských nomádů jako byli íránští Skythové, Sarmati, Dákové nebo Achaimenovští Peršané. Ve starověké Číně oblékali kalhoty jen vojáci.

Významným etnikem, u kterého je prokázané používání kalhot, jsou Galové (Keltové). Dokladem může být, že Římané Zaalpskou Galii neoficiálně označovali jako Gallia Bracata („kalhotová“), podle tradičních dlouhých kalhot místních obyvatel. Kolem roku 750 př. n. l. začíná pravděpodobně právě od Keltů pronikat používání dlouhých kalhot ke kotníkům ke germánským národům. Římané a Řekové ale galské a germánské kalhoty odmítali jako nekulturní a barbarské. Když se na konci 4. stol. n. l. začaly v Římě kalhoty prosazovat prostřednictvím vojáků v římských legiích, byl dokonce vydán císařský dekret, který je zakazoval.

Ačkoliv je tedy evropská kultura silně ovlivněna svými románskými kořeny, kalhoty tato civilizace přejala od „barbarů“.

Zobrazit Zobrazit méně

Rifle, Kalhoty Počet produktů: 293

na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 293 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 293 položek